Nabídka služeb

Vítejte na našich stránkách. V naši pěstitelské pálenici se zpracovává vykvašené ovoce na ovocné destiláty. Palírna je založena na tradičním způsobu pálení s využitím nových poznatků v procesu pálení. Hlavní proces probíhá v jednokotlovém aparátu v provedení kombinace mědi a nerezové opláštění, který umožňuje provádět destilaci i rektifikaci. Navíc lze průběžně řídit lihovitost i aromatické vlastnosti vyráběného destilátu. Pokud máte zájem si zařízení prohlédnout, rádi vás uvidíme. Našim cílem je výroba jemné pálenky s dobrým aromatem bez známek úkapu a dokapu.

   

Naše palírna Vám nabízí následující služby:
  1. Pěstitel si doveze vlastní kvas. Může být přítomen celého procesu pálení nebo se s obsluhou dohodne na termínu vypálení a odběru pálenky. Z důvodu provozu destilačního kotle je však dodat minimálně 200-300 litrů kvasu. Je možné, aby se více pěstitelů dohodlo a provedli smíchání kvasů na toto množství.

  2. Další možností je, že si pěstitel doveze čerstvé zralé ovoce (jablka, hrušky, švestky.....). Palírna je vybavena na drcení a kvašení ovoce. Kvašení probíhá pod odborným dohledem tak, aby kvalita kvasu a tím i vyráběná pálenka měly co nejlepší jakost a zároveň byla dosažena maximální výtěžnost z dovezeného ovoce. Zpracováváme všechny druhy ovoce až do naplnění instalovaných kvasných prostor.

 
Pozor

Ovoce nezralé, špinavé, nahnilé nebo plesnivé nebude přijato. Třešně je nutné odstopkovat, broskve odpeckovat.

Orientační výtěžnost pro výrobu 1 litru 50% pálenky:

 

Orienatční výtěžnost pro výrobu 1 litri 50% pálenky
  8 - 13 kg švestek
11 - 16 kg jablek
13 - 18 kg hrušek

 

Maximální množství vyrobeného 50% destilátu na rodinu je 60 litrů
(dle zákona o lihu č.61/1977 Sb.). Při příjmu ovoce, nebo kvasu je třeba občanský průkaz pro vyplnění Objednávky - prohlášení ke zpracování ovoce na pěstitelskou pálenku.